top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY,  DESIGNOVÉ ŠPERKY A VYŠÍVANÉ KABELKY
CETONIA ET TULIPA

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ BUDE VYTIŠTĚNO POUZE 

100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM a 70x70 cm

200 KUSŮ  ŠÁTKŮ 47X47 cm A ÚZKÝCH ŠÁTKŮ TWILLY 124X7 CM 

ŠÁTKY MAJÍ LUXUSNÍ RUČNE ROLOVANÉ OKRAJE

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

CETONIA ET TULIPA

Zlatohlávek a tulipán

Tam kde se světlo dne / Dotýká špiček listů / Tam shledáme se zas / Vábeny k stejnému místu

 

Krovky či okvětní lístky / Zlato v sté kapce duhy / Jsem tebou a ty jsi mnou / Víc než jen pouhými druhy

Cítím se pannou odporu / Rodím se z hroud prašné hlíny / V krajině, která mě nechce / Nehledí na krásu i činy

 

Tulipa se pne ke slunci / Sahá po jeho světlu / Dýchá do světa vůni / Nesenou poryvy větru

 

Cetonia si hledí kořenů / Duhová kapka zlata / Barva rostoucí z nicoty / Se zemí niterně spjatá

 

Jsi moje a já tvá / Nemůžu nebýt ti vděčná / Miluješ? Miluju / Protože pravá láska je věčná

 

A až po tichu zimy / Roztají nové ledy / Tu shledáme se zas / Provždy či naposledy

verše Jakub Chodil

Ponořte se do krajiny plné bohatých tulipánových květů a zlatohlávků, která vás v nové kolekci značky Silky Gang jako mávnutím kouzelného proutku přenese do barokního světa módních a uměleckých ikon, markýzy Marguerite de la Sabliére, francouzské královny Marie Antoinetty či Jeana La Fontaine. V kolekci Cetonia et Tulipa najdete nejen luxusní hedvábné šátky v několika velikostech, ale i vyšívané sametové kabelky a brože brouků zlatohlávků v nadživotní velikosti.

Šátkovému motivu dominují tulipány, které doplňují brouci zlatohlávci. Na vyšívaných sametových kabelkách objevíte zlatohlávky ve zjednodušené grafice. Ručně vyráběné brože brouků z rokajlových korálků Preciosa a TOHO připomínají šperky z drahým kamenů,

kterými se zdobila šlechta v období baroka.

AUTORKY ILUSTRACE

MARTINA KARAFIÁTOVÁ

zakladatelka značky Silky Gang

Při navrhování kolekce Cetonia et Tulipa (Zlatohlávek a Tulipán) jsem se inspirovala opulentností barokních květinových obrazových zátiší, ilustracemi z herbářů a starých tisků. Hlavním motivem šátkové kolekce jsou tulipány v plném rozkvětu i těsně před ním. Celý vzor pak oživují brouci zlatohlávci. V divákovi i nositeli jsem chtěla vyvolat pocit opojení krásou květů v kontrastu s přemírou brouků. Novinkou u této kolekce jsou doplňky, které navazují na šátkovou ilustraci. Jednak jsou to vyšívané sametové kabelky, kterým dominují zlatohlávci ve zjednodušené grafice a potom plastické 3D brože brouků v nadživotní velikosti. Ty jsou vytvořené z rokajlových korálků značek Preciosa a TOHO v kombinaci s kovovými detaily pozlacenými 24 karátovým zlatem. Výroba každé brože představuje asi 40 hodin pečlivé ruční práce.  Brouk se v této kolekci tak pomyslně stává estetickým objektem hodným obdivu a spolu s kabelkami a s hedvábnými šátky tvoří dokonalý a vyvážený komplet. Hrdinkou fotografické kampaně Cetonia et Tulipa je žena inspirovaná jednak postavou markýzy Marguerite de la Sablière, mecenáškou a podporovatelkou básníka a spisovatele Jeana de La Fontaine. Představuji si ji jako na svoji dobu moderní, umělecky založenou ženu, která se zajímá o botaniku a přírodovědu a s La Fontainem ji pojí hluboké a vřelé přátelství. Druhou ženskou inspirací je trochu rozverná a rozmařilá postava Marie Antoinetty. Přesně taková, jakou ji vykreslila ve stejnojmenném filmu režisérka Sofia Coppola. Tato kolekce byla pro mě jedna z nejnáročnějších, na jaké jsem doposud v rámci Silky Gang pracovala. Jenom díky talentu ilustrátorky Katky Coufalové a novým posilám v týmu Magdě Veverkové, která pracovala na výšivkách a Monice Fárové, která zhmotnila moji vizi broučích broží, mohl vzniknout celek, který odpovídá mým nápadům a vizím. Nesmím zapomenout ani na fotografa Martina Suchánka, který stojí za vizuálem celé kolekce. Podařilo se mu perfektně okem svého fotoaparátu zachytit moji uměleckou představu. Kolekce Silky Gang jsou vždy výsledkem práce celého týmu a mě nesmírně těší, když nakonec výsledek odpovídá té námaze a úsilí, kterou do toho každý z nás dal.

Celou šátkovou kampaň jsme nafotili v překrásném interiéru hotelu hotelu Falkensteiner

https://www.instagram.com/tcczech

SILKY-GANG-MARTINA-KARAFIATOVA.jpg

KATEŘINA COUFALOVÁ - ilustrátorka

Jsem ráda, že jsem se při práci na nové kolekci pro Silky Gang vrátila zase ke květinám. Tentokrát dostaly prostor tulipány, které chtěla Martina pojmout v barokním stylu. Na největším šátku jsem kombinovala akvarel a kvašovou malbu s perokresbou. Květy se do sebe navzájem proplétají, jejich černobílé siluety a bílé pozadí dávají vyniknout barevným verzím tulipánů. Šátkovou kompozici doplňují pak už jen brouci zlatohlávci, několik berušek a kolibříků. Celý motiv uzavírá jemná kontrastní linka na okraji. Na dalších, menších vzorech, se tulipány i brouci postupně přibližují a můžeme tak pozorovat kombinaci hmyzu a rostlin zblízka, jako pod lupou. Celá ilustrace znamenala hodiny pečlivé práce tužkou, štětci a perem, v počítači jsem pak skládala jednotlivé komponenty dohromady. Všechny šátky jsou navržené tak, aby fungovaly samostatně, ale mohou se i navzájem kombinovat a vrstvit vzory přes sebe.

https://www.instagram.com/katerina.coufal/

Kateřina-Coufalová.jpg

MAGDA VEVERKOVÁ - ilustrátorka, výšivky kabelek Cetonia et Tulipa

Když pominu tvoření od mala, od dětství všudypřítomné pastelky a sešit, které jsem nosila po kapsách, tak jsem s výtvarným vzděláním začala v ateliéru propagační grafiky v Ostravě, pak následovala grafika na FaVU v Brně se zajímavou stáží na malbě v anglickém Winchesteru. Po studiích jsem pracovala jako asistentka ilustrace na Fakultě umění a designu v Plzni. Práce s ilustrací se pro mě stala doménou v mé vlastní tvorbě nebo ve formě spolupráce s různými výtvarnými projekty (např. velkoplošné ilustrace pro nadaci NFZZ, kolekce tapet pro Vavex aj.) Baví mě její přesah, i na místech, kde je neobvyklá. Například ve spojení s užitým uměním. Snad i proto, že kořeny mám v Rožnově pod Radhoštěm, obdivuji řemeslo a jeho propojení s výtvarnou tvorbou. Spolupráce na kolekci Cetonia et Tulipa Silky Gang je pro mě symbolem přesně tohoto. Perfektní řemeslo a skvělá výtvarná stránka. Baví mě nadšení Martiny a její radost při vymýšlení a hledání možností, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku. Velmi sympatické nápady i použití krásných materiálů pro „to”, co nakonec vypadá, že vzniklo tak lehce a snadno! Od začátku, až po poslední detail. Je za tím tolik úžasné práce! Zadáním pro mě bylo zpracovat její výtvarné návrhy brouků pro kolekci kabelek. Dlouho jsem hledala a zkoušela ten správný styl výšivky, který by na barevném sametu vyzdvihoval svěžest ilustrací vytvořených pro kolekci Cetonia et Tulipa a zároveň jim neubíral. Vyšívací stroj jsem využila jako dokonalého prostředníka, který se „nechal přesvědčit” a nakonec pomocí saténového stehu perfektně zvládnul přenést myšlenku do výsledné podoby. Vznikly tak barevné variace výšivek pro kabelky Silky Gang, které souzní s hedvábnými šátky i korálkovými brožemi.

www.ilustracemagdaveverkova.cz

foto-Magda-web.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě s RUČNĚ rolovanými okraji.

Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů 90x90 cm, 70X70 cm a 200 kusů 47x47 cm a 124x6 cm. Kolekce je natištena tako na balvnu s hedvábím a kašmír s hedvábím ve velikosti 130x130 cm.

bottom of page