Miluji hedvábí, barvy a českou ilustraci

Martina_Karafiatova_zakladatelka_silky_gang.jpg

 

Miluji Příběhy. Hlavně ty s dobrým koncem.

Mám ráda výtvarné umění a ilustrace zvlášť.

Fandím české módě.

Hedvábí jako materiál mě fascinuje.

Spojením všem těchto mých lásek vznikla značka Silky Gang.

Proč Silky?

Protože někdy je život jemný jako hedvábí.

A proč Gang?

Protože se s námi někdy vůbec nemazlí.

Stejné je to v pohádkách, bájích a příbězích.

Jejich hrdinové musí vždy překonat řadu úskalí, než se dočkají toho vytouženého "zvonec, konec a žili spolu šťastně až do smrti".

A tak jsou tady před vámi limitované kolekce hedvábných šátků. Oslovila jsem ilustrátory, jejichž tvorba se mi líbí, vybrala mezi klasickými českými pohádkami příběhy, které mi přisly zajímavé, dala dohromady barevné škály pro šátky, které nejen dobře vypadají, ale sluší každé pleti a krok za krokem sledovala zrod nové, originální ilustrace. 

Každý vzor na šátek se rodil téměr osm týdnů. Je vymyšlený tak, aby i při složení šátků byla vždy část motivu viditelná. Můžete si vybrat mezi dvěma druhy materiálů. Luxusní hedvábný twill, díky svému jemnému vroubkování umožní, aby šátek tolik neklouzal a lépe držel tvar při nošení. Rozměr 47x47 cm užijete na krk, na ruku nebo pro muže ideální jako kapesníček do košile, aby ladil s partnerkou. Hedvábný v klasické velikosti 90x90 cm je ideální  doplněk vašeho oděvu na téměr nekonečně mnoho způsobů. Pro moderní nomádky je tu šátek 130x130 cm z bavlněného voálu s 30% podílem hedvábí. Ideální v zimě i v létě. Na dovolenou poslouží jako pareo, šaty, sukně, top, turban a nebo jako pléd přes ramena. Ten "svůj SG šátek" si schováte do ručně vyráběných krabiček z malé továrny kousek od Prahy.

Jsou to originální obaly, které jsem vymysela tak, aby váš šátek nejen při uložení "dýchal", ale vy jste měli přehled, co máte v krabičce uloženo. Šátky se tisknou a kompletují v továrně na severu Itálie. Líbí se mi, že mají na výběr nejen úžasné druhy hedvábí a bavlny, ale umí převést všechny ilustrace do šátků té nejvyšší kvality. Součástí balení každého šátku je i knížečka s obsahem příběhu každé kolekce, u Velikána a Palečka navíc i s unikátním pořadovým číslem, protože od každého vzoru jich bude vytištěno jen limitované množství. A malý bonus na závěr je šňůrka s perloťovým knoflíčkem. Tuto "vychytávku" jsem vymyslela proto, abyste místo velkých uzlů mohli svoje šátky kreativně svazovat, aranžovat a připínat k oblečení.

Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám šátky líbí. Už plánuji ztvárnit nové příběhy a zajímá mě, jaké jsou ty vaše oblíbené.

Napište mi také, jak se vám šátky SG nosí, připojte i vaše fotografie, jak si je uvazujte vy. Všechny vás ráda přivítám ve svém "hedvábném gangu".

Staňte se i vy součástí příběhu při nošení šátků z kolekce Silky Gang.

Vaše hedvábná Martina SG - Karafiátová

logo-forbes-black-page-001-kopie-e1554391388109.jpg

Napsali o nás

logo.png
24635l.jpg
ona dnes černobílý.jpg
proč ne.png
milemagazincerne.png
lidovky čb.jpg
moda cz.jpg
zenycz-logo.png

Silky Gang a udržitelnost

Věříme, že i luxusní produkty mohou být udržitelné.

Jaká je ta naše cesta?

Nemáme sezónní kolekce. Naše šátky i doplňky jsou nadčasové, užijete je ve svém šatníku léta.

Používáme hedvábný twill tkaný v severní Itálii v regionu Como, kde také tiskneme vzory na naše šátky.

Proces tkaní, výroby i tisku je souladu s nejpřísnější textilní certifikací GOTS. Používají se pouze barvy v bio kvalitě za použití jen minimálně nutného množtví vody. Naše šátky tak můžeme označovat termínem BIO hedvábí.

Papírové obaly našich produktů jsou z matného probarveného kartonu, hranaté krabičky se skládají ručně, bez použití jakéhokoliv lepidla. Naše rukavice, kabelky i šperky balíme do ručně šitých látkových pytlíčků.  Můžete tak naše doplňky lépe uchovávat a vydrží vám delší dobu.

Pro balení vašich objednávek používáme jen krabice z recyklovaného kartonu. Objednávky balíme do celofánu, který se vyrábí z celulózy, Nepoužíváme žádné plastové obaly ani výplně.

Naše kolekce nevyrábíme na sklad a proto ani neděláme žádné sezónní výprodeje.

Veškerá naše výroba je soustředěna v Evropě. Rukavičky a kabelky necháváme šít ručně v malých dílnách v České republice, kůži a šátky dovážíme

z Itálie, komponenty na naše šperky jsou z České republiky, Itálie, Španělska, a Holadska.

To je udržitelnost podle Silky Gang

Ze zákulisí

Jak se rodí šátky Silky Gang