Jsem "denní snílek"

zakladatelka značky silky gang

Miluji Příběhy. Hlavně ty s dobrým koncem.

Mám ráda výtvarné umění a ilustrace zvlášť.

Fandím české módě.

Hedvábí jako materiál mě fascinuje.

Spojením všem těchto mých lásek vznikla značka Silky Gang.

Proč Silky?

Protože někdy je život jemný jako hedvábí.

A proč Gang?

Protože se s námi někdy vůbec nemazlí.

Stejné je to v pohádkách, bájích a příbězích.

Jejich hrdinové musí vždy překonat řadu úskalí, než se dočkají toho vytouženého "zvonec, konec a žili spolu šťastně až do smrti".

A tak jsou tady před vámi limitované kolekce hedvábných šátků. Oslovila jsem ilustrátory, jejichž tvorba se mi líbí, vybrala mezi klasickými českými pohádkami příběhy, které mi přisly zajímavé, dala dohromady barevné škály pro šátky, které nejen dobře vypadají, ale sluší každé pleti a krok za krokem sledovala zrod nové, originální ilustrace. 

Každý vzor na šátek se rodil téměr osm týdnů. Je vymyšlený tak, aby i při složení šátků byla vždy část motivu viditelná. Můžete si vybrat mezi dvěma druhy materiálů. Luxusní hedvábný twill, díky svému jemnému vroubkování umožní, aby šátek tolik neklouzal a lépe držel tvar při nošení. Rozměr Paleček 43x43 cm užijete na krk, na ruku nebo pro muže ideální jako kapesníček do košile, aby ladil s partnerkou. Hedvábný Velikán má klasickou velikost 90x90 cm. Je to ideální  doplněk vašeho oděvu na téměr nekonečně mnoho způsobů.

Pro moderní nomádky je tu Obr 130x130 cm z bavlněného voálu s 30% podílem hedvábí. Ideální v zimě i v létě. Na dovolenou poslouží jako pareo, šaty, sukně, top, turban a nebo jako pléd přes ramena.

Ten "svůj SG šátek" si schováte do ručně vyráběných krabiček z malé továrny kousek od Prahy. Jsou to originální obaly, které jsem vymysela tak, aby váš šátek nejen při uložení "dýchal", ale vy jste měli přehled, co máte v krabičce uloženo. Šátky se tisknou a kompletují v továrně na severu Anglie. Líbí se mi, že mají na výběr nejen úžasné druhy hedvábí a bavlny, ale umí převést všechny ilustrace do šátků té nejvyšší kvality.

Součástí balení každého šátku je i knížečka s obsahem příběhu každé kolekce, u Velikána a Palečka navíc i s unikátním pořadovým číslem, protože od každého vzoru jich bude vytištěno jen limitované množství.

A malý bonus na závěr je šňůrka s perloťovým knoflíčkem. Tuto "vychytávku" jsem vymyslela proto, abyste místo velkých uzlů mohli svoje šátky kreativně svazovat, aranžovat a připínat k oblečení.

Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám šátky líbí. Už plánuji ztvárnit nové příběhy a zajímá mě, jaké jsou ty vaše oblíbené. Napište mi také, jak se vám šátky SG nosí, připojte i vaše fotografie, jak si je uvazujte vy.

Všechny vás ráda přivítám ve svém "hedvábném gangu".

Staňte se i vy součástí příběhu při nošení šátků z kolekce Silky Gang.

Vaše hedvábná Martina SG Karafiátová

Výroba

Česká republika - obaly

Itálie - Como a Velká Británie - tisk na hedvábí

Složení šátků

Ze zákulisí

Jak se rodí šátky Silky Gang