top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY a DESIGNOVÉ ŠPERKY
BOLLICINE BRILLANTI

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ BUDE VYTIŠTĚNO POUZE 

100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM

200 KUSŮ  ŠÁTKŮ 47X47 cm A ÚZKÝCH ŠÁTKŮ TWILLY 124X7 CM 

ŠÁTKY MAJÍ LUXUSNÍ RUČNE ROLOVANÉ OKRAJE

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BOLLICINE BRILLANTI - BRILANTNÍ BUBLINKY

Silky Gang x Mionetto prosecco

„To si musíme brzy zopakovat!“ pomyslela si Elena. Jízda s Lily krajinou dětství na její vespě. Zastávky u kapliček na kraji prašných cest. Vyhlídky na kopce a učesané řádky vinohradů. Úzké kamenné uličky rodného městečka. Smích a vzpomínky na chvíle, kdy byly jen ony dvě. Opravdové přítelkyně.

Teď spolu sedí na terase a oranžový kotouč zapadajícího slunce barví špičky pinií do karmínově rudé. Jiskřivé bublinky jejich oblíbeného prosecca opouštějí pomalu jedna po druhé okraj skleniček, aby se vydaly vstříc letnímu večeru. Za chvíli vše kolem pohltí sametově černá tma. Elena už teď ví, že si budou s Lily ještě dlouho povídat. Stáhne si svůj hedvábný šátek na ramena a na chvíli zavře oči. Ten pocit si uchová na dlouho. Obrátí se na Lily a řekne: „Jen my dvě. Spolu. Teď, zítra, navždy. Na zdraví!“

 

Šátková kolekce inspirovaná krajinou Valdobbiadene na severu Itálie, kde věhlasné vinařství Mionetto již od roku 1887 pěstuje a vyrábí svá šumivá vína. Barevnost krajiny při západu slunce, bublinky šumivého prosecca a siluety dvou přítelkyň, které si jej spolu vychutnávají po celodenní projížďce po okolních kopcích, to vše je skryto v našem šátkovém vzoru. Vyberte si svůj šátek ze 100% hedvábí nebo z jemného bavlněného voálu s hedvábím a užijte si svoje vlastní „Dolce vita“.

AUTORKY ILUSTRACE

MARTINA KARAFIÁTOVÁ

zakladatelka značky Silky Gang

Když mě oslovila věhlasná italská značka Mionetto s tím, zda bychom nevytvořili šátek  inspirovaný jejich legendárním proseccem, byla jsem nadšená. Miluji Itálii, italské víno a navíc, naše šátky se zde také tisknou. Přišlo mi to jako geniální spojení. S návrhem i barevností jsem měla brzy jasno. Typická italská zvlněná krajina s cypřiši a piniemi, ikonická vespa a dvě přitelkyně, které si vychutnávají společně skleničku prosecca. Barvy oblohy při západu slunce od oranžové přes růžovou po temně červenou a krémové bublinky ve skleničce. Tento obraz jsem měla v hlavě, když jsem přemýšlela jak ztvárnit příběh prosecca Mionetto, které už od roku 1887 ve regionu Valdobbiadene  na severu Itálie vyrábí stejnojmenné vinařství.

Ke spolupráci na vzoru jsem znovu přizvala Dominku Řežovou, která již pracovala na předchozí kolekci vesmír IKARIE SG1. Její čistý a jasně definový výtvarný rukopis přesně zachytil atmosféru a chvíli okamžiku, kterou jsem chtěla na šátek dostat.

https://www.instagram.com/tcczech

DOMINIKA REŽOVÁ

Byla jsem potěšena, když mne Martina znova oslovila ke spolupráci na novém šátkovém vzoru. Líbilo se mi zadání i koncept i vybraná barevná paleta. Kompozici jsme si společně doladily poměrně rychle. Cílem bylo, aby pozorovatel postupně ve vzoru objevoval nové detaily a vše nebylo zřejmé na první pohled. Více času pak zabralo propracování ilustrace do správného měřítka vzhledem k velikosti šátku tak, aby vše zůstalo čisté a jednoduché, ale přitom při nošení se vzor měnil a byl stále zajímavý.

Jsem absolventkou produktového designu na Fakultě architektury v Bratislavě. Vždycky jsem se však věnovala spíše ilustracím, umění a reklamě. Proto jsem se po studiích přestěhovala do Prahy, kde v současnosti pracuji jako ilustrátorka na volné noze pro několik značek a agentur. Kromě ilustrování pracuji také jako umělecká ředitelka v reklamní agentuře Leo Burnett.

https://www.instagram.com/domin.re/

SILKY-GANG-MARTINA-KARAFIATOVA.jpg
SILKY-GANG-DOMINIKA-REZOVA.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě,

s RUČNĚ rolovanými okraji

Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů 90x90 cm a 200 kusů 47x47 cm a 124x6 cm.

bottom of page