top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY,  DESIGNOVÉ ŠPERKY A KABELKY
PINOKIO

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ BUDE VYTIŠTĚNO POUZE 

100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM a 70x70 cm

200 KUSŮ  ŠÁTKŮ 47X47 cm A ÚZKÝCH ŠÁTKŮ TWILLY 124X7 CM 

ŠÁTKY MAJÍ LUXUSNÍ RUČNE ROLOVANÉ OKRAJE

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

PINOKIO

Žil kdysi jeden řezbář jménem Geppetto. Trápila ho samota, a tak udělal ze dřeva loutku chlapce. Pojmenoval ji Pinocchio. Té noci přiletěla kouzelná víla, zamávala hůlkou a dala mu život. „Jsem živý,“ vydechl radostně. „Pokud prokážeš, že jsi upřímný, staneš se opravdovým chlapcem,“ pověděla mu víla a zmizela.Geppetto nemohl ráno samou radostí uvěřit svým očím. Pinocchio mluvil a chodil! Zanedlouho se mu zachtělo jít do školy. Otec mu koupil učebnice a poslal ho, ať se učí. Pinocchio ale cestou narazil na cirkus a zatoužil jít dovnitř. Muži u vstupu dal místo peněz učebnice a vstoupil do stanu. Tam tancovaly dřevěné figurky díky lankům na nohách a rukách. Nevydržel a přidal se k nim. Majitel cirkusu viděl, že loutka bez lanek mu může vydělat hodně peněz, a zavřel Pinocchia do klece. Bědoval, až se u něj zjevila víla. „Jak ses sem dostal?“ chtěla vědět. „Okradli mě, přivedli mě sem a zavřeli!“ řekl jí Pinocchio, ale sotva pronesl první lež, začal mu růst nos. Víla ho přiměla říct pravdu. Pinocchio přiznal, že se do šlamastyky dostal svou vinou, a nos se mu scvrkl. Víla mávla hůlkou, dveře klece se rozletěly a Pinocchiovi se v rukou zjevily zbrusu nové učebnice.Pokračoval do školy, ale zastavil mu zlý kočí. Cestou mu řekl o krásném místě, kde mu bude lépe než ve škole. Nechal se odvést na kouzelný ostrov plný sladkostí a kamarádů. Než se nadál, uběhl týden a on si na otce ani nevzpomněl. Pak si ale všiml, že mu rostou uši a srst. Měnil se v oslíka! Rychle tedy utekl.Dorazil ke břehu a skočil do moře. Najednou se pod ním otevřela obrovská tlama a spolkla ho! Pinocchio se ocitl v břiše velryby, kde k velkému překvapení spatřil chudáka otce. „Tatínku!“ vrhl se k němu. Starý řezbář vyrazil hledat Pinocchia poté, co se nevrátil domů, ale při pádlování po moři narazil na velrybu. „Kde jsi byl?“ ptal se. Pinocchio si vzpomněl, jak mu rostl nos, když lhal, a všechno přiznal. Geppetto se nakonec ani moc nezlobil.Pinocchia napadlo rozdělat oheň a tím přiměli velrybu pořádně kýchnout, až je vystřelila na břeh. Tam se opět zjevila kouzelná víla. „Dokázal jsi, že jsi upřímný,“ řekla loutce a proměnila ji ve skutečného chlapce. A žili pak šťastně až do smrti.

Volně převyprávěno podle knihy Pinokio od carlo Collodiho

AUTORKY ILUSTRACE

MARTINA KARAFIÁTOVÁ

zakladatelka značky Silky Gang

Na šátkový vzor Pinokio jsem si myslela docela dlouho. A ke konečnému výsledku vedla

i dlouhá cesta. Šátkovou kompozici jsem pojala jako pohled do cirkusového šapito, kde po obvodu najdete mezi běžícími koni postavičku Pinokia v postupné přeměně z dřevěné loutky až po živého chlapce. Uprostřed je pak typický cirkusový mumraj - postavy akrobatů a zvířat. Pro barevnost vzoru jsem vybrala odstíny od klasické modré, červené a bílé po čokoládově hnědou a krémovou s akcenty vanilkově žluté. Ke spolupráci na vzoru jsem nejprve oslovila ilustrátorku Elišku Chytkovou, která už pro Silky Gang vytvořila kolekci Červená Karkulka. Dohodli jsme na stylu, který připomíná cirkusové prostředí z období baroka až po 18. století. Eliška vytvořila už poměrně propracované skici, když musela ze spolupráce odstoupit kvůli mateřským povinnostem. Na její práci navázala ilustrátorka Kateřina Coufalová, která náleží ke stálicím naší značky. Katka rozpracovala motivy od Elišky, přidala vlastní nápady a estetiku, a tak nakonec vznikl přesně takový vzor, jaký jsem si vysnila. Hravý, milý a variabilní při nošení. 

https://www.instagram.com/tcczech

KATEŘINA COUFALOVÁ - ilustrátorka

Na šátkovém vzoru Pinokio jsem začala pracovat trochu netradičně, a to v polovině procesu. Kompozice a barvy byly předem dány a mým úkolem bylo tyto prvky nakreslit a dát jim finální vzhled. Netradiční pro mě byla i zvolená technika, běžně používám papír například jen jako texturu, zde jsou ilustrace digitální se vším všudy. To mi ale umožnilo se soustředit na vybranou stylizaci ilustrací a celou šátkovou kompozici dotáhnout do nejlepšího možné podoby.

Kateřina ilustrovala pro Silky Gang také kolekci Budulínek, Tajemná zahrada

a Cetonia et Tulipa

https://www.instagram.com/katerina.coufal_illustration/

SILKY-GANG-MARTINA-KARAFIATOVA.jpg
Kateřina-Coufalová.jpg
Eliška-Chytková.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě s RUČNĚ rolovanými okraji.

Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů 90x90 cm, 70X70 cm a 200 kusů 47x47 cm a 124x6 cm. Kolekce je natištena tako na balvnu s hedvábím a kašmír s hedvábím ve velikosti 130x130 cm.

bottom of page