top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 47X47 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO,NEBYLO ...

Bylo nebylo, žila jedna holčička jménem Alenka. Když jednou seděla u řeky, všimla si zničehonic bílého králíka v obleku s kapesními hodinkami. Ze zvědavosti se za ním vydala do nory. Tak se ocitla v místnosti s mnoha dveřmi, každé jinak veliké. Klíčovou dírkou jedněch z nich uviděla nádhernou zahradu. Alenka našla na stolku lahvičku s nápisem „vypij mě“. Když to udělala, celá se smrskla, že nedosáhla na kliku dveří! Když ale snědla dortík se vzkazem „sněz mě“, vyrostla tak, že hlavou narazila do stropu! Naštěstí se pak zase zmenšila a uplavala pryč se slzami, které vyplakala, když byla obrovská. Brzy si opět všimla bílého králíka. Následovala ho, až narazila na modrého houseňáka, pokuřujícího na muchomůrce. Ten jí poradil, že jedna strana jeho muchomůrky ji udělá obrovskou, zatímco ta druhá malinkou. Alenka si z houby ulomila dva kousky a pokračovala v putování. Uprostřed lesa narazila kočku Šklíbu, která jí pomohla najít cestu dál. Předala jí ale také varování: „Tady jsme všichni šílení.“ V králíkově domku se Alenka zúčastnila čajového dýchánku se šíleným Kloboučníkem, králíkem Březňákem a plchem. Protože se mu zastavily hodinky, vždy byl čas na čaj a tak dýchánek nikdy nekončil. Alenka je zanechala jejich osudu. V kmenu starého stromu konečně našla dveře se zahradou, které se snažila otevřít v králičí noře. Prošla jimi a ocitla se v království Srdcové královny. Její tři poddaní, srdcové karty, v ní přemalovávaly růže načerveno. Jenže bylo pozdě! Když královna přišla a viděla, že omylem zasadili bílé růže, přikázala je všechny popravit! Ale Alenka byla hodná a pomohla jim schovat se v květináči. Královna pak s Alenkou hrála kroket s živými zvířaty a doprovodila ji za gryfem, který ji odnesl na soud se srdcovým spodkem. Královna ho totiž obvinila, že jí krade vdolky. Alenku ale pohoršilo, jaké nesmysly si královna vymýšlí; srdcový spodek nic z toho udělat nemohl! A když ji povolali jako svědka, taky jim to všem pořádně vytmavila. Všechny karty na královnině dveře se zvedly, aby ji napadly, když vtom se Alenka probudila! Celé dobrodružství byl nakonec jen prapodivný sen.

 

Volně převyprávěno podle knihy Lewise Carrolla

AUTOR ILUSTRACE MAREK KULHAVÝ AKA MÁRA ČMÁRA

MAREK O SOBĚ

K ilustraci jsem se dostal skrze komiks a postupem let si začal vytvářet vlastní osobitý styl, který kombinuje analogová a digitální média s výraznou barevností. Rád se zabývám širokým spektrem témat od pop kultury po ekologii a na ilustraci nahlížím jako na další jazyk, kterým mohu hovořit k lidem, i proto je v mé tvorbě spousta ukrytých symbolů.Když jsem Martině řekl, že bych pro motiv šátku rád ilustroval Alenku v říši divů, byla nadšená. V příběhu se objevuje spousta nereálných prvků, které jsou místy až absurdní, což lze najít i v mých ilustracích. Celý motiv jsem pojal jako vír, kterým Alenka propadá do podzemní říše a je obklopena hlavními postavami nebo symboly, které na ně odkazují. Jako hlavní barvu pro tento motiv jsme zvolili vínově červenou, jenž je doplněna béžovou. Je to magická barva, která je s pohádkou spjata a to nejen díky Srdcové královně.

https://www.maracmara.com/

MARTINA O MARKOVI

Příběh Alenky v říši divů patří k mým zamilovaným. Markovu práci ilustrátora jsem sledovala již delší dobu. a pro Alenku mi připadal jako stvořený. Takže když přišel s návrhem zpracovat zrovna tento motiv, brala jsem to jako "znamení shůry". Souhlasil i s navrženou paletou barev a od začátku jsme se také shodli v podstatě na všech motivech, detailech i hlavních komponentech šátku. Použití menší barevné škály dává u této ilustrace prostor pozorovateli, aby objevoval postupně stále nové a nové dílky tajuplného Alenčina světa, který Marek vytvořil.

Marek Kulhavý.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page