top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
JAROMIL

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 47X47 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO,NEBYLO ...

Žil malý Jaromil. Jednou šel lesem a uviděl na větvi sedět překrásného ptáčka. „Já si tě chytím,“ pomyslel si. Ptáček mu ale zaletěl do skuliny ve skále. Jaromil ho následoval a najednou se ocitl v obrovské zahradě nevídané krásy. O květiny a stromy pečovaly drobné postavy a jedna z nich Jaromila oslovila: „Já jsem Narciska, dcera krále.“ Provedla ho po zahradě, představila ho králi a královně ve slonovinovém zámku, ukázala mu potok s vodními vílami i síň plnou ohně. Odevšad si Jaromil něco odnesl na památku: mušli, lahvičku a zlatou pecku. Víly mu řekly, že mu přijdou na pomoc, až bude potřebovat. Když se Jaromil vynořil ze skály, zjistil, že vyrostl a zesílil; uběhlo deset let ode dne, kdy objevil podzemní království! Vydal se do hlavního města na zámek a tam zjistil, že princezna Boleslava je velice nemocná, slepá a němá. Politoval dívky a ptal se starého zahradníka, co jí může pomoci. Ten mu pověděl: „Mudrc nám řekl: ‚Ze stříbrného potoka nabude čistoty těla, ze živého ohně nabude zraku a z jablka mluvícího stromu nabude řeči.‘ Kdo ale kdy něco takového viděl?“ Jaromil předstoupil před krále a pověděl mu, že princeznu uzdraví. Ten se podivil, ale svolil: „Dobře, Jaromile, pokud to dokážeš, ať je tvoje třeba celé království.“ Jaromil vzal Boleslavu do zahrady. Vyndal z kapsy mušli ze stříbrného potoka a objevila se vodní víla. „Prosím, pomoz mi uzdravit princeznu!“ pověděl jí. Víla vzala dívku do zázračného potoka. Když se vrátily, princezna zářila zdravím a krásou. Jaromil pak otevřel lahvičku, ze které vystoupala ohňová víla. „Prosím, pomoz mi uzdravit princeznu!“ vyzval ji, a ta přiložila princezně na oči planoucí prst. Vtom jí v nich zaplály jiskry. Chtěla Jaromilovi poděkovat, ale hlasu se jí nedostávalo. Jaromil nakonec přivolal peckou Narcisku a poprosil ji, ať dívce vrátí hlas. Narciska utrhla ze stromu jablko. Podala mu ho a řekla: „To tvou milou uzdraví.“ Boleslava ho snědla a vykřikla: „Jaromile! Tys mě zachránil!“ a vrhla se k němu. Jaromil se bál, že král slibu nedostojí, ale ten se mohl radostí zbláznit, když svou dceru uviděl. Nabídl Jaromilovi její ruku i celé království a Jaromil s Boleslavou žili šťastně až do smrti.

 

Volně převyprávěno podle pohádky Boženy Němcové

AUTOR ILUSTRACE VERONIKA ZACHAROVÁ

VERONIKA O SOBĚ

Dětství jsem prožila v Prostějově, ale během studentských let se mým domovem postupně stala města Uherské Hradiště, Brno a Zlín. Po studiu grafického designu jsem se odklonila k animovanému filmu a ilustraci, se kterými momentálně balancuji na volné noze v Praze.„Jak Jaromil ke štěstí přišel“ je v pořadí už druhým motivem, který jsem pro značku Silky Gang vytvořila. Když jsem pohádku přečetla, zůstal mi v hlavě pocit voňavé psychedelie. Po snaze dostat do ilustrace co nejvíce konkrétních odkazů k příběhu se motiv omezil na to nejzásadnější – živoucí, vířící barevnou zahradu, plnou květin a motýlů. Mezi nimi tančí kouzelné víly, které pomáhaly Jaromilovi. Při hledání toho správného řešení vzniklo tolik materiálu, že Martinu napadlo vytvořit dvě různé verze ilustrace, každou pro jinou velikost šátku. Příběh se tak přelévá z jednoho na druhý.

https://www.behance.net/VeronikaZacharova/info

MARTINA O VERONICE

Byla jsem moc ráda, že Veronika kývla na to, aby ilustrovala nový motiv pro další kolekci šátků Silky Gang.Miluji její styl ilustrace i to, že už u svého prvního návrhu pro SG - Šípkové Růženky rychle pochopila, jaké výtvarné pojetí na šátku bude to nejlepší.Pohádku „Jak Jaromil ke štěstí přišel“ od Boženy Němcové jsem milovala už od dětství. Z poměrně dlouhého příběhu jsem se zaměřila na motiv podzemního království a květinových víl.

Základní barevnost jsem tentokrát zvolila ve škále pastelových, ale přesto sytých barev připomínajících oblíbené makronky. Veronika vytvořila opravdu hodně návrhů, nejprve spíše v přísnějším grafickém stylu. Byly krásné, ale když mi poslala skicu s tančícími vílami, proplétajícími se v divokém reji, měly jsme jasného vítěze. Vybavila jsem si známý obraz od Henriho Matisse „La Dance“, kde tančí postavy v kole, tu energii, která se vás zmocní, když si jej prohlížíte. Veronika opět prokázala, že je mistryní v kompozici i na tak velkém formátu, jako je šátek Silky Gang. A přitom dokáže vtisknout motivu spoustu úžasných jemných detailů. Tentokrát se výsledný návrh nerodil tak lehce jako její první, ale jsem nadšená, že se v galerii SG objevil tak krásný kousek.

Veronika_Zacharová_cb.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě, s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 47x47 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page