top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
MAUGLÍ

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 100X100 CM a 90x90 CM A 200 KUSŮ  47x47 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

O MAUGLÍM

V hloubi indické džungle kdysi žil táta Vlk s mámou Vlčicí. Jedné noci k nim zabloudilo člověčí mládě. Brousil si na něj zuby chromý tygr Šér Chán, který žádal, aby mu ho vydali. Máma Vlčice ale krutou šelmu odehnala. Chlapci pak pravila: „Ponechám si tě. Budu ti říkat Mauglí a tak jako Šér Chán lovil tebe, tak ty jednou ulovíš Šér Chána.“ Časem Mauglího předvedli před vůdce smečky Akélu. Ten se zeptal, kdo se za člověčí mládě přimluví. Žádný vlk se k tomu ale neměl. Vtom se však ozval starý medvěd Bálú, učitel vlčat: „Člověčí mládě nikomu neublíží, ať běhá se smečkou. Sám ho budu učit.“ To však Akélovi nestačilo. Až černý pardál Baghíra prohlásil: „Jestli přijmete člověčí mládě za své, přidám k Bálúovu slovu tučného býka, co jsem zabil.“ A tak vlci přijali Mauglího mezi sebe a Mauglí nalezl dva věrné přátele.

Mauglí rostl jako z vody a od zvířat se učil životu v džungli: znal každé zašustění trávy, každý závan vzduchu, každé škrábnutí drápků netopýra. Baghíra ho učil lézt na stromy a Bálú mu ukázal, které kořínky jsou k jídlu. Mauglí poznával všelijaké obyvatele pralesa, včetně mocného hroznýše Káa, který uměl tak uhranout pohledem, až mu kořist sama kráčela do úst. Šér Chán však chtěl Mauglího stále dostat do spárů. Štval proti němu mladé vlky, říkal jim, že člověk nemá ve smečce co dělat. Mauglí tak s těžkým srdcem musel odejít, ale slíbil, že až se vrátí, přinese s sebou Šér Chánovu kůži.  Zamířil mezi své rodáky, lidi. Ve vesnici se ho nejprve báli, ale pak ho mezi sebe přijali. Mauglí se pilně učil lidským mravům a zvykům. Časem se stal pasákem krav. Jednou za ním přišel bratr vlk: „Mauglí, Šér Chán si na tebe dnes počíhá u brány vesnice!“

Mauglí zjistil, že tygr odpočívá v nedaleké rokli. Mauglí nelenil a hnal své býky na její začátek a dolů ze svahu, přímo na Šér Chána. Tygr neměl ve strmé rokli kam uprchnout a stádo ho ušlapalo k smrti. Mauglí ze šelmy stáhl kůži a vydal se s ní zpátky do džungle. Předvedl ji smečce a zvolal: „Podívejte, vlci. Dostál jsem slovu, nebo ne?“ Všichni zavyli na souhlas. Mauglí s nimi ale nezůstal. Odešel lovit sám, až po čase dospěl, oženil se a žil šťastně až do smrti.

 

Volně převyprávěno podle „Knihy džunglí“ od Rudyarda Kiplinga

AUTOR ILUSTRACE VERONIKA ZACHAROVÁ

VERONIKA O SOBĚ

Už jsem vytvořila pro značku Silky Gang dva motivy – Růženku a Jaromila. Když za mnou přišla Martina s motivem Mauglího, byla jsem okamžitě pro. První obraz, který se mi v hlavě objevil k motivu Kniha džunglí, byly Mauglího oči vykukující z neprostupné džungle. Po chvíli se do motivu dostal jednoduchý koncept – po obvodu se svírá smyčka nebezpečí v podobě hada Káa, zatímco Mauglího uprostřed hlídá ostražitý panter Baghíra a medvěd Bálú. S Martinou jsme se dohodly na čistotě a grafičnosti, což umožnilo i jednoduchý přechod z jedné barevné škály do druhé. Vznikl tak šátkový motiv, který zobrazuje džungli ve dne a v noci.

https://www.behance.net/VeronikaZacharova/info

MARTINA O VERONICE a MAUGLÍM

Veronika je další z autorek, jejíž talent obdivuji a ráda bych ukázala celou jeho šíři a mnohotvárnost.

U Mauglího jsem chtěla vyjít z klasické geometrické vektorové ilustrace. Šátkový motiv postrádá jemné detaily, naopak tak jako v džungli, velké listy a květy se navzájem překrývají, postupně se ztmavují a my se noříme do hlubin džungle, která skrývá hlavní aktéry našeho příběhu. Dlouho jsem také pracovala na výsledné barevné škále. Celý koncept je postaven na tom, představit ilustraci ve dvou barevných variacích. Zelená symbolizuje barevnost džungle za denního světla. Modré odstíny, které od světlejších přechází do temně modrých, ukazují proměnu džungle v nočním světle. Vzory tak fungují samostatně, ale dají se nosit i společně.

Veronika_Zacharová_cb.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě,

s rolovanými okraji  (velikost 100x100 cm, Velikán 90x90 cm

a velikost 70x70 cm).

Na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm).

Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů 100x100 cm a 90x90 cm a 200 kusů velikost 70x70 cm.

bottom of page