top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
O SMOLÍČKOVI

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 43X43 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO, NEBYLO ...

Byl jednou jeden malý Smolíček pacholíček a ten bydlel u jelena, který se o něj staral. Vždy, když chodil jelen na pastvu, varoval Smolíčka, ať nikomu neotevírá. Jednou, když se zase jelen pásl a Smolíček zůstal sám doma, ozvaly se za dveřmi líbezné hlásky: „Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen se trošku ohřejeme, hned zase půjdeme.“Smolíček ale neotevřel. Když se vrátil jelen z pastvy, všechno mu vyprávěl. Jelen pravil: „To je dobře, Smolíčku, že jsi neotevřel. To byly zlé jeskyňky, které by tě unesly do své jeskyně. Nikdy jim neotevírej!“ Druhý den, když byl jelen opět na pastvě, se za dveřmi znovu ozvalo: „Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen se trošku ohřejeme, hned zase půjdeme.“ Smolíček odolával prosbám jeskyněk, ale ty tak dlouho naléhaly, až jim dovolil vstrčit do dveří dva prstíčky. Jenže to neměl dělat! Jeskyňky rozrazily dveře, vzaly Smolíčka a už s ním utíkaly pryč. Smolíček začal zoufale volat „Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou? Smolíčka pacholíčka jeskyňky pryč nesou!“Naštěstí se jelen pásl nedaleko, a tak Smolíčka uslyšel, přispěchal za ním, zlým jeskyňkám ho vzal a odnesl zpátky do chaloupky. Pár dní měl Smolíček od jeskyněk klid, ale za několik dní se objevily znovu a začaly ho svým líbezným hláskem přemlouvat: „Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen se trošku ohřejeme, hned zase půjdeme.“ Smolíček dlouho odolával, ale i tentokrát ho jeskyňky uprosily. Vzaly jej mezi sebe a utíkaly s ním pryč. Smolíček znovu zoufale volal na jelena: „Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou? Smolíčka pacholíčka jeskyňky pryč nesou!“ Jenže tentokrát se jelen pásl daleko a volání neslyšel. Jeskyňky zavřely Smolíčka do malé komůrky a začaly si ho vykrmovat. Chtěly, aby co nejrychleji nabral na váze a ony si ho mohly upéct. Až ho dost vykrmily, připravily si ho a nesly ho k peci. Tu Smolíček ještě jednou začal z plných plic volat: „Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou? Smolíčka pacholíčka jeskyňky nesou!“ Naštěstí ho tentokrát jelen zaslechl, přiběhl, jeskyňkám ho vzal a odnesl ho zpátky domů. Tam Smolíčkovi pořádně vyhuboval. Od té doby už Smolíček pacholíček nikdy zlým jeskyňkám neotevřel.

Volně převyprávěno podle Boženy Němcové

AUTOR ILUSTRACE KATEŘINA ČUPOVÁ

KATEŘINA O SOBĚ

"Studovala jsem grafiku na střední škole v ostravě a animaci na UTB ve Zlíně. Bakalářské studium jsem zakončila krátkým filmem jaro, kreslenými pastelkami a magisterské studium pohádkovým filmem O Kovladu.Kromě animace kreslím ilustrace a komiksy..Ráda zkouším kombinace klasické a digitální kresby, poslední dobou čím dál více preferuji kreslení přímo na papír, akvarely nebo barevnými inkousty. Na motiv šátku u Sedmera krkavců jsem ale použila čistě digitální kresbu, protože lépe funguje v tisku a taky se snadněji upravuje v procesu tvorby.  Podobně to bylo i se šátkem k pohádce O Smolíčkovi Pacholíčkovi. Ve volném čase jezdím na kole po horách, čtu si vše, co mi přijde pod ruku, jezdím vlakem nebo koukám z okna. Několik mých komiksů bylo publikováno v časopisu Aarrgh! (15,16,17,18). Projekt Silky gang je rozhodně zajímavý, těším se na šátky, které zpracují další kreslíři.

http://katkacupova.wix.com/portfolio

MARTINA O KATEŘINĚ

"Katka je pro mě člověk, co dostal "dar od pánaboha", který neustálou prací více a více zkokonaluje. Excelentní kreslířka, její skici lidí a zvířat jsou dokonalé samy o sobě. V něčem mi připomíná tvorbu mého oblíbeného Cyrila Boudy. Možná ta jasná, lehká a přesto pevná linka. Práce s ní na motivu Sedmera krkavců byla pro mne velkým překvapením. Postupně, jak mi posílala další a další mezifáze návrhu, jsem nestačila žasnout nad propracovaností detailů a vzorů.Její návrh je jeden z těch, u kterého při dalším a dalším prohlížení objevíte v celé šířce jeho dokonalost. Proto šátek nejvíce vynikne, když se nosí více rozprostřený na oděvu. Barevnost jsme zvolily pro tento motiv  kombinaci tmavě modré - peří krkavců, bílá zastupuje chlapecké košile a rudá symbol sesterské, mateřské a partnerské lásky. Záměrně jsme se vyhnuly použití šedé a černé barvy, abychom zdůraznily pozitivní vyznění tohoto silného příběhu. Kateřina v kolekci Silky gang ilustrovala také motiv O Smolíčkovi."

KČportrét.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page