top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
SEDMERO KRKAVCŮ 1

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 43X43 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO, NEBYLO ...

Žili byli rodiče a měli sedm synů. Jednoho dne jim matka pekla chléb. Ale oni jen zlobili a nechtěli se utišit. Pořád žadonili o bochníčky, až to matka nevydržela a vykřikla: „I bodejž jste se všichni zkrkavčili!“ Sotva to dořekla, proměnili se chlapci v sedm krkavců a uletěli. Když se matka vzpamatovala, začala naříkat a bědovat, ale bylo už pozdě. Po čase se otcův a matčin smutek utišil a pánbůh se nad nimi smiloval. Narodila se jim dceruška Bohdanka. Děvče rostlo jako z vody. Ve světnici stála truhla a tu Bohdanka nesměla za nic na světě otevřít. Moc ji to lákalo, až to jednou nevydržela a otevřela ji. Spatřila tam sedm chlapeckých košil. I ptala se rodičů, čí jsou. Rodiče jí řekli o neštěstí, které se před léty stalo. Bohdanka si usmyslela, že půjde bratry hledat. Dlouho chodila a nic o bratrech nevěděla. Poradilo jí až Slunce. Když bratry našla, byli všichni tuze šťastní ze shledání. Bratři byli rádi, že mají alespoň nějaké zprávy z domova. Bohdanka je velmi toužila ze zakletí osvobodit. Bratři jí poradili, že bude muset každému ušít lněnou košili. Len sama zpracuje a ani jediné slovo u toho nepromluví. Bratři ji zavedli do jeskyně, kde sama pracovala na košilích. Jednoho dne jel kolem král v kočáře a uviděl Bohdanku, jak přede. Zamiloval se do ní, vzal si ji do zámku a umožnil jí pracovat i tam. Všichni měli Bohdanku rádi, až na královu sestru. Přišla válka a král musel nastoupit do boje. Mezitím se Bohdance narodil syn, ale zlá sestra ho vzala, vyhodila oknem a místo něj podstrčila kotě. Obvinila Bohdanku z čarodějnictví a odsoudila ji na smrt. Když byla Bohdanka vedena na popravu, došívala cestou poslední košili. Na poslední chvíli zavolala bratry. Ti přilétli, Bohdanka na ně hodila košile a bratři se ze sedmera krkavců proměnili zpět v lidské bytosti. Jen poslednímu zůstalo křídlo, protože jedna košile neměla dokončený rukáv. Když se vrátil král z boje, Bohdanka mu vše vysvětlila. Král zlou sestru potrestal. Bratři se vrátili zpět do chaloupky k rodičům a Bohdanka s králem šťastně žila na zámku.

 

Volně převyprávěno podle pohádky Boženy Němcové

AUTOR ILUSTRACE KATEŘINA ČUPOVÁ

KATEŘINA O SOBĚ

"Studovala jsem grafiku na střední škole v Ostravě a animaci na UTB ve Zlíně. Bakalářské studium jsem zakončila krátkým filmem jaro, kreslenými pastelkami a magisterské studium pohádkovým filmem O Kovladu. Kromě animace kreslím ilustrace a komiksy. Ráda zkouším kombinace klasické a digitální kresby, poslední dobou čím dál více preferuji kreslení přímo na papír, akvarely nebo barevnými inkousty. Na motiv šátku u Sedmera krkavců jsem ale použila čistě digitální kresbu, protože lépe funguje v tisku a taky se snadněji upravuje v procesu tvorby.  Podobně to bylo i se šátkem k pohádce O Smolíčkovi Pacholíčkovi. Ve volném čase jezdím na kole po horách, čtu si vše, co mi přijde pod ruku, jezdím vlakem nebo koukám z okna. Několik mých komiksů bylo publikováno v časopisu Aarrgh! (15, 16, 17, 18). Projekt Silky gang je rozhodně zajímavý, těším se na šátky, které zpracují další kreslíři.

http://katkacupova.wix.com/portfolio

MARTINA O KATEŘINĚ

"Katka je pro mě člověk, co dostal "dar od pánaboha", který neustálou prací více a více zkokonaluje. Excelentní kreslířka, její skici lidí a zvířat jsou dokonalé samy o sobě. V něčem mi připomíná tvorbu mého oblíbeného Cyrila Boudy. Možná ta jasná, lehká a přesto pevná linka. Práce s ní na motivu Sedmera krkavců byla pro mne velkým překvapením. Postupně, jak mi posílala další a další mezifáze návrhu, jsem nestačila žasnout nad propracovaností detailů a vzorů.Její návrh je jeden z těch, u kterého při dalším a dalším prohlížení objevíte v celé šířce jeho dokonalost. Proto šátek nejvíce vynikne, když se nosí více rozprostřený na oděvu. Barevnost jsme zvolily pro tento motiv  kombinaci tmavě modré - peří krkavců, bílá zastupuje chlapecké košile a rudá symbol sesterské, mateřské a partnerské lásky.Záměrně jsme se vyhnuly použití šedé a černé barvy, abychom zdůraznily pozitivní vyznění tohoto silného příběhu. Kateřina v kolekci Silky gang ilustrovala také motiv O Smolíčkovi."

KČportrét.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page