top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
SEDMERO KRKAVCŮ 2

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 43X43 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO, NEBYLO ...

Žili byli rodiče a měli sedm synů. Jednoho dne jim matka pekla chléb. Ale oni jen zlobili a nechtěli se utišit. Pořád žadonili o bochníčky, až to matka nevydržela a vykřikla: „I bodejž jste se všichni zkrkavčili!“ Sotva to dořekla, proměnili se chlapci v sedm krkavců a uletěli. Když se matka vzpamatovala, začala naříkat a bědovat, ale bylo už pozdě. Po čase se otcův a matčin smutek utišil a pánbůh se nad nimi smiloval. Narodila se jim dceruška Bohdanka. Děvče rostlo jako z vody. Ve světnici stála truhla a tu Bohdanka nesměla za nic na světě otevřít. Moc ji to lákalo, až to jednou nevydržela a otevřela ji. Spatřila tam sedm chlapeckých košil. I ptala se rodičů, čí jsou. Rodiče jí řekli o neštěstí, které se před léty stalo. Bohdanka si usmyslela, že půjde bratry hledat. Dlouho chodila a nic o bratrech nevěděla. Poradilo jí až Slunce. Když bratry našla, byli všichni tuze šťastní ze shledání. Bratři byli rádi, že mají alespoň nějaké zprávy z domova. Bohdanka je velmi toužila ze zakletí osvobodit. Bratři jí poradili, že bude muset každému ušít lněnou košili. Len sama zpracuje a ani jediné slovo u toho nepromluví. Bratři ji zavedli do jeskyně, kde sama pracovala na košilích. Jednoho dne jel kolem král v kočáře a uviděl Bohdanku, jak přede. Zamiloval se do ní, vzal si ji do zámku a umožnil jí pracovat i tam. Všichni měli Bohdanku rádi, až na královu sestru. Přišla válka a král musel nastoupit do boje. Mezitím se Bohdance narodil syn, ale zlá sestra ho vzala, vyhodila oknem a místo něj podstrčila kotě. Obvinila Bohdanku z čarodějnictví a odsoudila ji na smrt. Když byla Bohdanka vedena na popravu, došívala cestou poslední košili. Na poslední chvíli zavolala bratry. Ti přilétli, Bohdanka na ně hodila košile a bratři se ze sedmera krkavců proměnili zpět v lidské bytosti. Jen poslednímu zůstalo křídlo, protože jedna košile neměla dokončený rukáv. Když se vrátil král z boje, Bohdanka mu vše vysvětlila. Král zlou sestru potrestal. Bratři se vrátili zpět do chaloupky k rodičům a Bohdanka s králem šťastně žila na zámku.

 

Volně převyprávěno podle pohádky Boženy Němcové

AUTOR ILUSTRACE ZUZANA ČUPOVÁ

ZUZANA O SOBĚ

"Pocházím z malé neznámé vesničky pod Beskydy a studuji již pátým rokem animaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zabývám se vším co se týká kreslení - od komiksů a ilustrací přes character design až po malování nábytku. Protože mě animace obvykle nutí trávit dlouhé hodiny u počítače, ve volném čase radši tvořím tradičně a to především pastelkama, tuší nebo akvarely. Akvarel byl použit i pro tvorbu obou mých návrhů na šátky. Návrh na havraní šátky je různě inspirován českými a slovenskými kroji, lidovou tvorbou a ilustracemi Josefa Lady (stylizace postav vychazející z figurální lidové výšivky - svatebních praporců, ornamenty poodle vzorů na krojích apod.). Inspirace pro pohádku o Dvanácti měsíčkách pak poskytly iluminované rukopisy, románská socha a ústupkový portál (protože Měsíčci pro mě vždy byly něco mezi světci a božstvy). Mám ráda silný vítr, vůni zalité půdy ve skleníku a horké kakao. Na značce Silky gang se mi líbí hlavně spojení lidových pohádek s módou."


https://instagram.com/suwi.illustration/
http://s-u-w-i.tumblr.com/
Autorské krátké animované filmy Veselka (Wedding Day) a Pod mrakem (Cloudy)
komiks V mlze mezi dnem a nocí v AARGH! 16 (cena Muriel)

MARTINA O ZUZANĚ

"Se Zuzkou sdílím její nadšení pro lidové motivy a stylizaci v tomto duchu. Pro klasické české pohádky není nic typičtějšího. Její rozhodnutí zpracovat motivy šátky v podstaně celé ručně akvarelovou technikou jsem velmi ocenila. Je to vzhledem k velikosti formátu velice pracný způsob, kdy jakákoliv změna vzoru nebo barevnosti je v podstě velmi náročná a zpracování vyžaduje velké soustředění. V tomto případě také korekce a náhledy byly mnohem častější než u ostatním motivů.

Líbí se mi ale konečný výsledek, kdy akvarelová kresba ve zvětšení ukazuje zajímavé detaily a strukturu, které vyniknou zvláště na hedvábí i hedvábném voálu.

Navíc geometie motivu umožňuje zajímavé efekty při aranžování šátku na oděvu.

Barevnost jsme zvolily podobnou jako u Sedmera krkavců 1 od Kateřiny Čupové ,ale ve více jemných odstínech. "

ZČ-portrét.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page