top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 47X47 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO,NEBYLO ...

Žili, byli král a královna, kteří si moc přáli mít děťátko. Jednoho dne potkala královna v zahradě stařenku. „Znám tvé trápení, královno,“ pravila babička. „Pomohu Ti, ale musíš mi slíbit, že mne pozveš na křtiny.“

Královna se rozzářila, hned babičce slíbila, že bude i kmotrou jejího děťátka, jen když jí pomůže. „V lese najdeš pramínek potoka. Ten pramen je kouzelný. Třikráte si naber plný hrníček vody a vypij jej až do dna.“ Královna učinila vše, co jí babička uložila. A ani ne za rok se jí narodila krásná holčička. Tvářičky měla celé růžové, a tak jí dali jméno Růženka. Na křtiny bylo pozváno mnoho hostů, jen na babičku si nikdo nevzpomněl. Právě, když Růženku křtili, objevila se ve dveřích babička a ledovým hlasem pronesla: „Za to, že jste zapomněli pozvat sudičku, zaklínám celé toto království. Až bude Růžence patnáct let, píchne se do prstu a usne! Usne i vše okolo ní a celé království zarostou šípkové růže. Vysvobodit vás může jen chlapec s čistým srdcem plným lásky!“ Král a královna se zhrozili z kruté věštby a nechali v celém zámku odstranit všechny ostré předměty. Čas plynul a princezně bylo patnáct let. Rodiče chystali oslavu narozenin. Růženka měla dlouhou chvíli, a tak se toulala po zámku, až došla ke dveřím do staré věže. Když vystoupala nahoru, našla tam komůrku, ve které seděla babička u kolovrátku. „Co tady děláte, babičko?“ podivila se princezna. „Předu, děvenko,“ odvětila babička. Růženka si chtěla kolovrat prohlédnout, ale sotva se dotkla vřetene, píchla se do prstu, usnula a s ní i celé království. Nemilosrdná sudba se vyplnila. Okolí zámku porostly růže s ostrými trny. Uplynulo sto let, až místním krajem jel na svém bělouši princ z daleké země. Uslyšel vyprávět jednoho starce o Šípkové Růžence, která spí v zámku zarostlém šípkovými růžemi. Princ se rozhodl, že krásnou princeznu osvobodí.

Protože měl čisté srdce, šípkové keře se před ním samy rozestoupily a on se dostal až do věže, kde spala Růženka. Polibkem ji probudil ze staletého spánku, znova ožilo i celé království. Slavila se svatba a princ s Růženkou žili šťastně až do smrti.

 

Volně převyprávěno podle pohádky Bratří Grimmů.

AUTOR ILUSTRACE VERONIKA ZACHAROVÁ

VERONIKA O SOBĚ

Dětství jsem prožila v Prostějově, ale během studentských let se mým domovem postupně stala města Uherské Hradiště, Brno a Zlín. Po studiu grafického designu a grafických technik jsem se odklonila k animovanému filmu a ilustraci. V současné době působím jako animátor a ilustrátor v jedné osobě v pražském studiu Krutart a případný přebytek tvůrčích sil uplatňuji při spolupráci na sympatických projektech jako je Silky gang. Největší radost na světě mi dělá hudba, barvy, malé domečky a bezprostřednost dětské kresby. Ráda hledám správný vizuální jazyk na míru každému zadání. Pro Růženčin šátek se mi přirozeně hodila ornamentálnost renesanční tapiserie, stylizovaná do současnějšího hávu.

https://www.behance.net/VeronikaZacharova/info

MARTINA O VERONICE

„Hedvábně hladká spolupráce“. Tak bych jednoduše popsala setkání s Veronikou na motivu šátku na téma Šípková Růženka. Po prvních dvou návrzích, které byly poněkud popisnější, Veronika nakonec dokázala celý návrh abstrahovat do jednodušší podoby. Moji představu, že vidím pohádku o Růžence jako velký keř plný růží, za kterým se skrývá samotný hrad i spící princezna, takže spíše záleží na každém, co za růžovým keřem uvidí, naplnila Veronika naprosto dokonale.

Navíc jsme se hned napoprvé shodly i na celkovém barevném pojetí a tak se v závěru řešily opravdu jen drobné detaily.

Veronika_Zacharová_cb.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page