top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY
SNĚHURKA

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 100 KUSŮ VE VELIKOSTI 90X90 CM A 200 KUSŮ 43X43 CM 

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT S POŘADOVÝM ČÍSLEM

BYLO,NEBYLO ...

Bylo nebylo, žila princezna Sněhurka s otcem králem a macechou královnou. Macecha měla kouzelné zrcadlo, kterého se každý den ptala: „Kdo je na světě nejkrásnější?“ A zrcadlo jí pokaždé řeklo: „Ty, má paní.“ Jednou jí ale zrcadlo odpovědělo: „Sněhurka, má paní.“ To zlou macechu strašlivě rozhněvalo. Řekla svému lovčímu, aby odvedl Sněhurku do temného lesa, zabil ji a donesl jí zpátky její srdce. Lovčí ji poslechl, ale dívky se mu zželelo. Nechal ji utéct a místo jejího srdce královně přinesl srdce srnky, kterou ulovil. Sněhurka se ve strachu hnala lesem, zakopávala ve tmě o kořeny, děsila se každého zvuku. Najednou ale v dáli zahlédla světlo! Chaloupka! „Je někdo doma?“ zaťukala na dveře, ale nikdo se neozval. Vešla dovnitř a našla ve světnici obrovský nepořádek a sedm malých postýlek. Ihned se pustila do úklidu. Třeba nebude vadit, že tu přespím, když poklidím, pomyslela si. Práce ji ale znavila a brzy usnula. Tehdy se z práce v dole vracelo domů sedm trpaslíků. Když uviděli uklizenou chaloupku, strašně se podivili! Ale dívka uvnitř je překvapila ještě více. „Kdo jsi?“ vzbudili ji všichni. Sněhurka se polekala, ale pak jim povyprávěla, co se jí stalo. Trpaslíkům jí bylo líto, takže jí nabídli, že když se jim bude starat o bydlení, může u nich zůstat. A tak se spřátelili. Královna mezitím přistoupila k zrcadlu a zeptala se ho: „Kdo je na světě nejkrásnější?“ A zrcadlo jí odpovědělo: „Sněhurka.“ Královnu popadl vztek; hned poznala, že ji lovčí podvedl. Přestrojila se za stařenu a vydala se po stopách Sněhurky k chaloupce, když byli trpaslíci pryč. Sněhurka stařeně otevřela dveře, usadila ji, i jablíčko si od ní vzala, rudé jako její rty. Sotva si ale ukousla, zatmělo se jí před očima a skácela se jako podťatá. A zlá macecha se radovala, že od ní má konečně pokoj. Trpaslíci se zhrozili, když se vrátili domů a ubohou dívku našli. Mysleli, že jemrtvá. Uložili ji do skleněné rakve a oplakávali ji mnoho dní. Jednou ale kolem projížděl princ, kterému dívka učarovala. Přistoupil k ní a políbil ji zlehka na rty. A Sněhurka se v tu ránu probrala ze zakletí. Princ, Sněhurka i trpaslíci se ohromně radovali a odešli do princova království, kde žili šťastně až do smrti.

Volně převyprávěno podle pohádky bratří Grimmů

AUTORKA ILUSTRACE MARTINA SVĚTLÍKOVÁ AKA FISCHMEISTERR

MARTINA O SOBĚ

Po studiu klasické olejomalby jsem se začala více věnovat ilustraci a našla v ní svou pravou vášeň. Od té doby mám za sebou několik ilustrovaných knih a obálek, včetně knihy Divočina: Povídky pro DUHU, která získala ocenění Top Talent od Adobe Design Achievement Awards 2019 v kategorii ilustrace. Kreslím pravidelně pro noviny Právo a jejich magazín Salon a jsem ráda když se mi pod ruce dostanou i neobvyklé projekty, co vyžadují ilustrace. Do svých ilustrací se snažím vždy dát náboj, šťavnaté barvy a textury. Tvořím čistě digitálně, takže si většinu času lámu tělo u počítače. Také kvůli tomu ráda dělám jógu nebo cestuju po Česku a Evropě, kde nasávám inspiraci. Ta přichází i ve formě příběhů a povídek, proto mně taky projekt Silky Gang zaujal na první pohled. Kombinuje totiž dvě věci, co mně moc baví - módu a pohádky. Sněhurka nás s Martinou napadla snad jako první a mně zavalila vlna nadšení, jelikož to v dětství byla moje nejoblíbenější princezna a prý podle Martiny i jako Sněhurka vypadám. Na šátku jsme se zaměřily na motivy zrcadla, které odráží různé časové úseky příběhu. Každý úsek sleduje jednu z hlavních postav v obklopení artefaktů z pohádky. Sněhurka má chaloupku s trpaslíky, zlá královna zase svůj zámek. Lovec se pyšní srdcem Sněhurky ve zdobné nádobě a Princ právě objevil Sněhurku a chystá se jí políbit. Celý výjev je zasypán jablky pro Sněhurku a drahokamy, symbolizující trpaslíky a jejich práci v dolech .

https://www.instagram.com/fischmeisterr/?hl=cs

MARTINA O MARTINĚ

Spolupráce s Martinou plula na hladké hedvábné vlně. Shodly jsme se na osově souměrné zrcadlové kompozici i barevnosti. šátků Když jsem po prvních zkušebních tiscích na hedvábí chtěla ještě doplnit nějaké detaily, Martina vše hned upravila a ještě přišla s vlastními nápady. Možná i díky tomu, že Martina a Marek jsou ve svém osobním životě partneři, dostala práce na ilustraci Sněhurky i Alenky v říši divů další rozměr. Oba autoři se vzájemně zdravě hecovali a zároveň podporovali. Líbí se mi, že motiv Sněhurky není na první pohled tak zřejmý. Musíte trochu přemýšlet, co vlastně je na šátku zobrazeno a skrývají se tam jinotaje, které postupně objevujete.

Martina Světlíková.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn buď na 100% hedvábném twillu s rolovanými okraji (Velikán 90x90 cm a Paleček 43x43 cm) a nebo na voálu ve složení 30% hedvábí a 70% jemná bavlna (Obr 130x130 cm). Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 100 kusů Velikánů a 200 kusů Palečků.​

bottom of page