top of page

HEDVÁBNÉ ŠÁTKY a DESIGNOVÉ ŠPERKY
VESMÍR IKARIE SG1

LIMITOVANÁ ČÍSLOVANÁ KOLEKCE

NA 100% HEDVÁBNÉM TWILLU Z BIO HEDVÁBÍ NATIŠTĚNO POUZE 

200 KUSŮ VE VELIKOSTI 70X70 CM a 47x47 cm

200 KUSŮ  ÚZKÝCH ŠÁTKŮ TWILLY 124X7 CM 

ŠÁTKY MAJÍ LUXUSNÍ RUČNE ROLOVANÉ OKRAJE

SOUČÁSTÍ BALENÍ HEDVÁBNÝCH ŠÁTKŮ JE CERTIFIKÁT

S POŘADOVÝM ČÍSLEM

VESMÍR  - IKARIE SG1

Prolog

„Kdesi ve vzdálené galaxii putuje posádka vesmírné lodi IKARIE SG1. Zkoumá jiné světy a objevuje civilizace a planety, které by mohly znamenat nový začátek.“

 

Značka Silky Gang představuje ucelenou kolekci hedvábných šátků a šperků, která je poctou jedinému českému sci-fi filmu Ikarie XB1, jenž byl inspirací pro zpracování slavné Vesmírné Odyssey od Stanleyho Kubricka. Estetika kosmické série Star Trek, bláznivé i sexy Barbarelly, geometrie kruhu i čistý design školy Bauhaus a tvarosloví architektury rondokubismu, to byl koktejl, ze kterého čerpaly všechny autorky, které se na kolekci podílely.

Šátková kolekce IKARIE SG1

Čistý a hravý geometrický design šátků ukazuje vesmír jako tajemné a kouzelné místo, kde na nás čekají nová dobrodružství. Je to pocta fantazii i touze poznávat a objevovat. V kolekci najdete nejen hedvábné šátky, ale také i stužky „twilly“ z luxusního hedvábného twillu v bio kvalitě, které jsou tištěny v severní Itálii v regionu Como. Ručně rolované okraje s tzv. „zaválkou ve francouzském stylu“ jsou znamením vysoké kvality a unikátního provedení. Hravá barevnost se doplňuje nejen s kolekcí kinetických šperků VESMÍR - IKARIE SG1, ale skvěle ladí i s koženými kabelkami Silky Gang

SG MMM a SG rukavičkami.

AUTORKY ILUSTRACÍ

KATEŘINA COUFALOVÁ

Když mě Martina oslovila ke spolupráci na této kolekci, chvíli jsem váhala. Šátkové vzory tvořím především na papír akvarelem a neměla jsem zkušenost s takovýmto grafickým zpracováním. Byla to ale výzva a ta se neodmítá. Velkou inspirací pro mě byly oběžné dráhy, planety, vesmír, sluneční soustavy a především op-art. Po mnoha návrzích jsme vybraly dva nejlepší. Jeden pracuje s tenkými linkami oběžných drah a jejich planetami, druhý je naopak založen na ploše. Oba dva vzory jsou potom provedeny v teplé a studené kombinaci barev.

https://www.instagram.com/katerina.coufal/

MARTINA KARAFIÁTOVÁ

zakladatelka značky Silky Gang

 V případě kolekce Ikarie SG1 jsem tentokrát nezačala s návrhy šátků, ale s vlastní autorskou kolekcí šperků. Doplnění o hedvábné čtverce a úzké šátky twilly bylo nakonec tou správnou tečkou, která celý koncept logicky doplnila. Ke spolupráci na designu šátků jsem oslovila ilustrátorku Kateřinu Coufalovu. Ta skvěle ztvárnila všechny moje výtvarné představy. Náš tým doplnil i jeden nováček, ilustrátorka a grafička Dominika Režová, jejíž tvorba skvěle zapadla do této grafické kolekce. Zdánlivě tyto šátkové geometrické vzory vybočují z konceptu Silky Gang. Ale opak je pravdou. V jednoduchých a hravých kombinacích kruhů, obdélníků a čtverců objevíte náš barevný a originální hedvábný vesmír SG.

https://www.instagram.com/tcczech

DOMINIKA REŽOVÁ

Značku Silky Gang sleduji už dlouho, dávno předtím, než jsem se začala věnovat ilustracím. O tom, že bychom spojily síly, jsem upřímně řečeno nikdy neuvažovala, takže jsem byla nadšená, když mě Martina oslovila s nabídkou spolupráce na kolekci šátků. Geometrické vzory a schematičnost jsou něco, co sama ráda vnáším do svých ilustrací, a proto mi bylo Martinino téma kruhů a vesmíru od začátku blízké. Hlavním motivem návrhu je hledání kompozice a vzájemných vztahů mezi kruhy a tvary, které se vzájemně doplňují a protínají. Snaha o dokonalou kompozici a symetrii je narušena nepravidelným rozložením kruhu ve formátu. V době, kdy jsme s Martinou začaly spolupracovat, jsem byla čerstvou absolventkou produktového designu na Fakultě architektury v Bratislavě. Vždycky jsem se však věnovala spíše ilustracím, umění a reklamě. Proto jsem se po studiích přestěhovala do Prahy, kde v současnosti pracuji jako ilustrátorka na volné noze pro několik značek a agentur. Kromě ilustrování pracuji také jako umělecká ředitelka v reklamní agentuře Leo Burnett.

https://www.instagram.com/domin.re/

Kateřina-Coufalová.jpg
SILKY-GANG-MARTINA-KARAFIATOVA.jpg
SILKY-GANG-DOMINIKA-REZOVA.jpg

MATERIÁL ŠÁTKŮ A OBALY

Autorský návrh je natištěn na 100% hedvábném twillu V BIO kvalitě,

s RUČNĚ rolovanými okraji

Šátky jsou uloženy v ručně vyráběných krabičkách. Součástí balení jsou i certifikáty s pohádkou a originální šňůrka s perleťovým knoflíčkem. Ta slouží k vázání šátků a jeho aranžování na oděv. Šátky ze 100% BIO hedvábí mají ve svých certifikátech uvedeno unikátní pořadové číslo tisku. Jsou vyráběny v limitovaných sériích - pouze 200 kusů 70x70 cm a 47x47 cm a 200 kusů velikost 124x6 cm.

bottom of page